
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Type | Voltage Monitors |
| Output Type | Open Drain |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 days ago) |
| Max Supply Voltage | 26.4 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Operating Supply Current | 6 µA |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 3 days ago) |
Stock: 5
Distributors
pcbx
Unit Price$4.27434
Ext.Price$4.27434
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.27434 | $4.27434 |
| 10 | $3.63959 | $36.39590 |
| 25 | $3.36712 | $84.17800 |
| 50 | $3.11505 | $155.75250 |
| 100 | $2.88184 | $288.18400 |
| 300 | $2.79278 | $837.83400 |
| 500 | $2.70647 | $1353.23500 |
| 1000 | $2.62664 | $2626.64000 |
